Tiranë-Elbasan, aksidentohet makina, dyshohet për plagosjen e Sokol Olldashit

olldashiolldashiNjë aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në rrugën Tiranë-Elbasan mbrëmjen e të mërkurës.
Aksidenti në aksin Tiranë-Elbasan, ka ndodhur pasi makina me targa AA 003 HN humbi kontrollin dhe ka dalë nga rruga.
Sipas të dhënave të deritanishme mësohet se në bordin e mjetit ndodhej edhe një deputet i PD.
Deri tani policia ben me dije se te plagosur kane mbetur dy persona ndersa mesohet se njeri prej tyre eshte Sokol Olldashi, deputet i PD.
Sipas te dhenave te deritanishme aksidenti ka ndodhur prane zones se Krrabes “tek lapidari” ndersa mesohet se makina ka dale nga rruga dhe ka rene ne gremine.
Policia nga vendngjarja raporton se ka veshtiresi te medha ne gjetjen e makines dhe trupave qe ndodhen ne automjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>