×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Manjati rus habit Turqinë me jahtin e tij, 23 bote u vendosen në radhë për të furnizuar mjetin 300 milionë dollarësh
nga shqiperiaime.al (30/05/2018 ora 05:12)

Anijet turistike dhe jahtet luksoze nuk janë asgjë e re për Bodrumin në Turqi, një destinacion popullor për pushuesit pasanikë.

Por, kur “Ocean Victory”, një superjaht i manjatit rus të çelikut, Viktor Rashnikov, u ankorua në bregdetin e qytezës në jugperëndim të Turqisë, ai tërhoqi vëmendjen e vendasve dhe të turistëve.

Jahti 6-katësh, 144 metra i gjatë e me vlerë 300 milionë dollarë, është një prej më të gjatëve në botë. Ai ka 7 hapësira qëndrimi, dy platforma dhe një hangar për helikopterët, një nëndetëse, 6 pishina, 14 kabina për të ftuarit dhe një zonë “SPA”-je.

Rashnikov shoqërohej nga familja e tij, përfshirë vajzën dhe nipërit. Për bizneset lokale, vizita e manjatit ishte e artë. Pasi shpenzoi gati 62 mijë e 800 dollarë në dyqanet e Bodrumit, miliarderi e ankoroi jahtin në portin e Kussadasit për t’u furnizuar me karburant.

Të pranishmit janë habitur nga fakti se 23 bote u vendosen në radhë për të furnizuar mjetin 300 milionë dollarësh, për një total prej 518 tonësh.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
Rregullorja e re e EU-së ka vendosur rregulla të reja që të përdoren “Cookies” në potalin tonë që do e rregullojnë eksperiencen tuaj gjatë leximit të artikujve duke përfshirë përmbajtjen dhe reklamimin. Duke vazhduar ta vizitoni portalin tonë, ju pranoni përdorimin tonë të “Cookies” ne lidhje me rregullat e privatësisë dhe kushtet e përdorimit. Për më shumë informata klikoni këtu.
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]