Lajmi i Fundit
Sot në Pejë protestohet kundër demarkacionit
Thu, 25 Aug 2016 07:51:27 CEST

Sot do të bëhet e ditur data, kur do të mbahet protestë në Pejë kundër Demarkacionit me Malin e Zi.

Krasniqi: Deputetët të ndërpresin esato-sogizmin duke falur toka shqiptare
Thu, 25 Aug 2016 07:37:10 CEST

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës t’i thonë jo versionit aktual të demarkacionit me Malin e Zi.

Rritet edhe më shumë numri i të vdekurve nga tërmeti në Itali
Thu, 25 Aug 2016 07:32:40 CEST

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit në qytete qendrore italiane të cilat janë shkatërruar nga tërmeti i shkallës 6.2 që goditi dje në mëngjes.

Arsenal transferon sulmues për 20 milionë euro (FOTO)
Thu, 25 Aug 2016 07:30:11 CEST

Arsenal është i gatshëm të paguajë dëmshpërblimin në kontratën e sulmuesit Lucas Perez në Deportivo La Coruna.

Këshilli i Sigurimit shqyrton raportin për Kosovën
Thu, 25 Aug 2016 07:25:51 CEST

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sot të mbajë konferencën e tij tremujore për Kosovën.

ZYRTARE: Përforcimi i ri niset për në Barcelonë (FOTO)
Thu, 25 Aug 2016 07:22:01 CEST

Jasper Cillessen ka konfirmuar se do të niset për në Barcelonë për të zyrtarizuar transferimin në Camp Nou.

Hillary Clinton do të vdesë brenda një viti?
Thu, 25 Aug 2016 07:15:35 CEST

John Jaggers, një zyrtar amerikan që drejton fushatën presidenciale të Donald Trump është shprehur se kandidatja demokrate Hillary Clinton brenda një viti do të ketë vdekur.

Kosove
Nën presionin e votave, kundër Demarkacionit
Thu, 25 Aug 2016 08:03:54 CEST

Pos deputetëve të opozitës janë edhe ata të koalicionit PDK – AAK të cilët vijnë nga ky rajon dhe të cilët po e kundërshtojnë kalimin ...

Falja e borxhit publik, në prag të dështimit
Thu, 25 Aug 2016 07:35:54 CEST

Vetëm një numër i vogël i qytetarëve kanë shprehur interesimin për të përfituar nga falja e borxhit publik, ndonëse bëhet një vit prej kur k...

Zyrtare: Barcelona gjen pasardhësin e Bravos (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 07:31:21 CEST

Jasper Cillessen, portieri i Ajaxit, do të jetë pasardhës i Claudio Bravos, i cili do të nënshkruaj me Manchester Cityn

Xhamia e Gurit në Prishtinë, lokacion ku zhvillohet prostitucioni dhe përdorimi i drogës
Thu, 25 Aug 2016 07:03:09 CEST

Xhamia e Gurit në Prishtinë është kthyer në lokacion ku zhvillohen aktivitete të prostitucionit dhe të përdorimit të drogës. Për këtë j...

Sulmi në Universitetin Amerikan në Kabul: Vriten 12 persona
Thu, 25 Aug 2016 06:59:21 CEST

Forcat e sigurisë afgane thonë se nga sulmi në Universitetin Amerikan në Kabul, janë vrarë të paktën 12 persona, dhe dy sulmues.

Maqedoni
BE-ja, BQE-ja dhe KB-ja së bashku në sanimin e pasojave nga vërshimet
Tue, 23 Aug 2016 15:31:30 CEST

Bashkimi Evropian dhe Banka Evropiane së bashku me agjencitë e KB-së në vend u përgjigjën në kërkesën e Qeverisë për ndihmë në p&eu...

Rroga mesatare në qershor 22.187 denarë
Tue, 23 Aug 2016 15:23:00 CEST

Rroga mesatare neto mujore e paguar për një punëtor në qershor të këtij viti është 22.187 denarë dhe shënon një rritje prej 0.7 për qind n...

KSHZ do ta shqyrtojë Raportin për votuesit e paraqitur në regjistrimet kontestuese
Tue, 23 Aug 2016 14:42:20 CEST

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot në seancë duhet që të shqyrtojë dhe miratojë Raportin për zbatimin e procedurës për paraqitjen e qytetarëve re...

KLV: Nuk bëjmë kontroll mbi FX Lider, investitorët të jenë të kujdesshëm
Tue, 23 Aug 2016 13:46:09 CEST

Investitorët vendor  të jenë veçanërisht të kujdesshëm gjatë shqyrtimit dhe pranimit të ofertave direkte ose në ueb faqen e FX Lider, duke e ...

Paguhen kompensimet e rritura sociale në rajonet e përmbytura
Tue, 23 Aug 2016 13:45:50 CEST

Gjashtëqind e pesëdhjetë familje nga rajonet e përmbytura kanë marrë kompensime në para për të drejtat nga fusha e mbrojtjes sociale dhe të fëm...

Sport
Arsenal transferon sulmues nga La Liga? (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 08:00:25 CEST

Arsenali ka shprehur interesim që ta transferoj sulmuesin e Deportivo La Corunas, Lucas Perez

Napoli dështon për Harry Kanen
Thu, 25 Aug 2016 07:43:00 CEST

Napoli ka shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Por, ekipi nga Premierliga i ka bërë me dije sulmuesi anglez nuk është në shitje

Zyrtare: Barcelona gjen pasardhësin e Bravos (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 07:31:21 CEST

Jasper Cillessen, portieri i Ajaxit, do të jetë pasardhës i Claudio Bravos, i cili do të nënshkruaj me Manchester Cityn

Arsenal transferon sulmues për 20 milionë euro (FOTO)
Thu, 25 Aug 2016 07:30:11 CEST

Arsenal është i gatshëm të paguajë dëmshpërblimin në kontratën e sulmuesit Lucas Perez në Deportivo La Coruna.

ZYRTARE: Përforcimi i ri niset për në Barcelonë (FOTO)
Thu, 25 Aug 2016 07:22:01 CEST

Jasper Cillessen ka konfirmuar se do të niset për në Barcelonë për të zyrtarizuar transferimin në Camp Nou.

Lifestyle
Morena Taraku nuk e pranon që mban paruke (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 07:45:16 CEST

Vajza me shumë profesione Morena Taraku aktualisht është e ftuar në emisionin “21 gradë” në Rtv 21.

Irina Shayk çmendet pas meshkujve dhe hajvarit (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 07:18:55 CEST

Trupi i përsosur i Irina Shayk është protagonisti i numrit të shtatorit të revistës “GQ”.

Kush i ka te pasmet me te mira (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 01:31:01 CEST

Nëse do të krijohej një listë me përzgjedhje te të pasmet më të mira të yjeve botërorë, atëherë atë do ta përbënin t&eum...

Adrola Dushi dhe gjoksi i saj aspak në formë (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 01:28:58 CEST

Modelja e njohur Adrola Dushi vite më parë u kurorëzua si më e bukura shqiptare.

Nuk do të besoni se çka ka blerë ‘Zana’ në Amerikë (Foto)
Thu, 25 Aug 2016 01:27:22 CEST

Yllka Gashi po vazhdon të jetojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.